icaze.e-gov.az portalı və 8103 SMS icazə sistemi 4 may tarixinədək qüvvədə olacaq
Azərbaycan Respublikasında xüsusi karantin rejiminin 4 may 2020-ci il tarixinə qədər uzadılması ilə əlaqədar "Xüsusi Karantin Rejiminin Tətbiqi Zamanı İcazələrin Alınması və Monitorinqi Sistemi” müvafiq tarixədək fəaliyyətdə olacaq.
Xüsusi karantin rejimi müddətində əməkdaşlar üçün icazənin alınması ilə bağlı qeydiyyatdan keçmiş dövlət və özəl təşkilatların rahatlığını və onların iş prosesinin davamlılığını təmin etmək məqsədi ilə icaze.e-gov.az portalında qeydə alınmış bütün icazələrin müddəti 2020-ci il 4 may tarixinədək uzadılır. Bununla yanaşı yeni icazələrin əlavə olunması, mövcud icazələrin ləğvi və ya əməkdaşlar üçün icazənin qüvvədə olma müddətinin son tarixi müəyyənləşdirilə bilər.
Eyni zamanda evdən çıxmaq istədiklərinə dair icazə əldə etmək üçün isə vətəndaşlar tərəfindən mobil nömrədən icazənin məqsədini bildirən xüsusi kod və şəxsiyyət vəsiqəsinin seriya və nömrəsi SMS-lə 8103 qısa nömrəsinə göndərilməlidir.
Vətəndaşlar SMS icazə sistemindən istifadə qaydaları və SMS göndərilməsi ilə bağlı yaranan suallarla əlaqədar “ASAN xidmət”in 9108 Çağrı Mərkəzinə müraciət edə bilərlər.

portal icaze.e-gov.az and 8103 SMS permit system will be active untill May 4
"Permitting and Monitoring System during the Implementation of the Special Quarantine Regime" will be active until the relevant date related extension of the special quarantine regime in the Republic of Azerbaijan until May 4, 2020.
In order to ensure the convenience of registered public and private organizations and the sustainability of their work process in connection with the issuance of permits for employees during the special quarantine regime, all permits registered on the portal permit.e-gov.az are extended until May 4, 2020. In addition, new permits, existing permits may be revoked, or the deadline for employees may expire.
At the same time, the special code indicating the purpose of the permit and serial number of the ID card should be sent from the mobile number by the citizen via SMS to the short number 8103 in order to get permit about leaving home.
Citizens can address to the Call Center of “ASAN service” about the questions regarding the rules of using the SMS permission system and questions related to sending SMS.