Türkiyə Daxili İşlər Nazirliyinin nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə tanış olub
18-21 avqust 2014-cü il tarixlərində Türkiyə Daxili İşlər Nazirliyinin İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin müdiri Rahmi Doğanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və onun tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə tanış olmaq məqsədi ilə Azərbaycanda səfərdə olublar.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Bakı şəhərində 1, 3 və 4 saylı “ASAN xidmət” mərkəzlərində həyata keçirilən xidmət növləri, iş proseduru ilə yaxından tanış olub.
Qonaqlara mərkəzlərdə tətbiq olunan innovativ avadanlıqlar - “Müraciət köşkü”, “Elektron ərizə” avadanlığı, “ASAN ödəniş” sistemi və s. barədə geniş məlumat verilib.
Xaçmaz rayonunda Səyyar ASAN xidmətin fəaliyyəti ilə də yaxından tanış olan nümayəndə heyəti dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara daha rahat, yeni və müasir üsullarla təqdimatı, əlçatanlığının təmin ediməsi və vətəndaş məmnunluğuna nail olunması istiqamətində bu addımın xüsusi əhəmiyyətini vurğulayıb.
Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimovla baş tutan görüşdə, qonaqlara bildirilib ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində bügunədək 2.500.000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib. İnam Kərimov qeyd edib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
“ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan Türkiyə nümayəndə heyəti buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirib, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıblar.

Delegation of the Ministry of Internal Affairs of Turkey got acquainted with the centers of “ASAN Service”
On 18-21 August, 2014, the delegation led by head of the Information-technology department at the Ministry of Internal Affairs of Turkey Rahmi Dogha visited Azerbaijan on purpose to get acquainted with activities of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and “ASAN Service” centers.
During the visit the delegation got acquainted closely with the service types of service, work procedure of “ASAN Service” centers No.1, No.2, No.3.
Delegation got acquainted with Mobile “ASAN Service” activity in Khachmaz and highlighted that ASAN is an important step in simplification of the services to citizens, with new and modern ways of presentation, provision of accessibility and citizen satisfaction.
Guests, during the meeting with the Chair of the State Agency Inam Karimov, were informed that more than 2 500 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
Chairman of the State Agency Mr. Inam Karimov informed about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
Guest considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefulness the application of this experience in many countries.
Turkish delegation after becoming familiar with the conditions and work principle in “ASAN service” center, the guest highly appreciated the professional approach of staff members, and wished success in their future activity.