Şərq tərəfdaşlığı üzrə Estoniya Mərkəzinin direktoru Marge Mardisalu-Kahar “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
12 sentyabr  2014-cü il tarixində Şərq tərəfdaşlığı üzrə Estoniya Mərkəzinin direktoru Marge Mardisalu-Kahar Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonağa  “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Qonağın diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 2 750 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.

Director of the Estonian Center of Eastern Partnership Marge Mardisalu-Kahar was acquainted with the “ASAN Service” center.
On 12th of September, 2014, Director of the Estonian Center of Eastern Partnership Marge Mardisalu-Kahar was acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No.3 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guest was given information about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
It was noted that more than 2 750 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
Guest considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefulness the application of this experience in many countries.