“ASAN xidmət” təcrübəsi İslam İnkişaf Bankına üzv ölkələrdə
1 mart 2023-cü il tarixində İslam İnkişaf Bankı (İİB) qrupunun prezidenti Məhəmməd Süleyman Əl-Casir “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin  sədri Ülvi Mehdiyev ilə keçirilən görüş çərçivəsində "ASAN xidmət" təcrübəsinin Mərkəzi Asiya ölkələrində tətbiqi istiqamətində İİB ilə davam edən uğurlu əməkdaşlıq üzrə müzakirələr aparılıb.
Sonra  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə İslam İnkişaf Bankı arasında “Azərbaycan Respublikasının “ASAN xidmət” təcrübəsindən faydalanaraq, İslam İnkişaf Bankına üzv ölkələrdə  dövlət xidmətləri göstərilməsinin gücləndirilməsinə dair əməkdaşlıq haqqında” Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumun məqsədi “ASAN xidmət” təcrübəsini tətbiq etmək istəyən İslam İnkişaf Bankına üzv ölkələrə dəstək olmaqdır. Belə ki, müvafiq ölkələrin bu istiqamətdə maliyyə xərcləri məhz İslam İnkişaf Bankı tərəfindən qarşılanacaqdır.
Qonaq "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, “Bilim Bakı” mərkəzinin fəaliyyəti, Səyyar ASAN xidmət  avtobusu ilə də yerində tanış olub.

On March 1, 2023, the president of the Islamic Development Bank (IDB), Mohammad Suleyman Al-Jasir, got acquainted with the activities of the "ASAN service" center.
Within the framework of the meeting with Mr. Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, discussions were held on the ongoing successful cooperation with IDB regarding implementing the "ASAN service" experience in Central Asian countries.
The meeting was followed by the signing Memorandum of Understanding between the State Agency and the IDB "On cooperation on strengthening the provision of public services in Islamic Development Bank member states, benefiting from the experience of "ASAN service" of the Republic of Azerbaijan.
The memorandum aims to support IDB member countries that want to apply the "ASAN service" practice. So, the financial expenses of the relevant countries in this direction will be covered by the IDB.
The guest got acquainted with the activities of the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, the "Bilim Baku" center, and the Mobile ASAN service bus.