“ASAN xidmət” yenidən QDİƏT-in işçi qrupunun ölkə üzrə koordinatoru seçilib
​Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin və Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (QDİƏT) baş katibliyinin birgə təşkilatçılığı ilə İnstitusional İslahatlar və Yaxşı İdarəçilik üzrə İşçi Qrupun “Dövlət Xidmətlərinin çatdırılmasında İnnovasiyaların Rolu” mövzusunda vebinar keçirilib.
​Məqsəd dövlət xidmətlərinin çatdırılmasında innovasiyaların roluna dair məlumat mübadiləsinin aparılması, dövlət-özəl tərəfdaşlığının əhəmiyyətinin vurğulanması və dövlət sektorunda innovasiyaların tətbiqinə dair məlumatlılığın aparılması sahəsində sessiyaların təşkil olunmasıdır.
​Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov dövlət xidmətlərin göstərilməsində innovasiyaların vacibliyi, eləcə də xidmət sahəsində keyfiyyətinin artırılmasına dair görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib.
​Tədbirdə Dövlət Agentliyinin qabaqcıl fəaliyyət istiqamətləri ilə yanaşı, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin və QDİƏT-ə üzv dövlətlərin nümayəndələrinin də müvafiq sahələr üzrə birgə təcrübə mübadiləsi aparılıb.
​Vebinar çərçivəsində təşkil olunan sessiyalarda innovasiyalar, xidmətlərin təşkili və beynəlxalq əməkdaşlıq kimi əhəmiyyətli sahələrdəki fəaliyyət barədə iştirakçılarla geniş müzakirələr aparılıb, suallar cavablandırılıb.
​“ASAN xidmət” müvafiq sahələr üzrə qabaqcıl təcrübəsinə əsasən QDİƏT-in İnstitusional İslahatlar və Yaxşı İdarəçilik İşçi Qrupuna yenidən 2023 – 2025-ci illər üçün ölkə üzrə koordinator vəzifəsini yerinə yetirməyə layiq görülüb.

A webinar about "The Role of Innovations in the Delivery of State Services" was held by the Working Group on Institutional Reforms and Good Governance under the joint organization of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the General Secretariat of the Black Sea Economic Cooperation Organization (BSEC).
The aim of which is to exchange information on the role of innovation in the provision of public services, to emphasize the importance of public-private partnerships, and to organize sessions in the field of awareness of the application of innovation in the public sector.
The Deputy Chairperson of the State Agency, Jeyhun Salmanov, gave thorough information about the importance of innovations in the provision of public services, as well as the work done to improve the quality of services.
At the event, besides the advanced activities of the State Agency, the representatives of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population and the representatives of the member states of the BSEC also exchanged joint experience in specific fields.
Within the framework of the sessions organized as part of the webinar, thorough discussions and questions were answered with the participants about activities in important areas such as innovation, organization of services and international cooperation.
“ASAN service” has been awarded to the position of coordinator for the BSEC member states to Institutional Reforms and Efficient Governance Work Group for the years 2023-2025 based on its advanced experience in relevant fields.