“ASAN xidmət” brendi Koreyada təqdim olunub
Koreya Respublikasının Seul şəhərində “İdarəetmədə innovasiyalar və dövlət xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılması üçün potensialın gücləndirilməsi” layihəsi çərçivəsində beynəlxalq tədbir keçirilib
Tədbir Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının, Astana Dövlət Qulluğu Mərkəzinin, Koreya Respublikasının Daxili İşlər və Təhlükəsizlik Nazirliyinin və Milli İnformasiya Cəmiyyəti Agentliyinin  təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi ölkəmizdə dövlət sektorunda ağıllı həllərin yaradılması və qabaqcıl texnologiyaların tətbiqi ilə bağlı layihənin sonrakı mərhələsində dövlət xidmətlərində dizayn düşüncəsinin tətbiqinə dair təcrübə mübadiləsinə dair çıxış edib. Eyni zamanda “ASAN xidmət” brendinin intellektual məhsul kimi digər ölkələrə ixrac edildiyini qeyd edib, qlobal texnoloji trendlərin tətbiqi ilə bağlı uğurlu təcrübələri iştirakçıların diqqətinə çatdırıb.
Azərbaycan ilə yanaşı səkkiz ölkədən 30-dan çox nümayəndənin iştirak etdiyi tədbir çərçivəsində Seul şəhərinin Ağıllı Şəhər İdarəetmə Mərkəzinə və İnçeon şəhərinin Azad İqtisadi Zonasına tanışlıq ziyarəti təşkil edilib.

“ASAN service” Brand Introduced in Korea
An international event took place in Seoul, Republic of Korea, as part of the "Strengthening the capacity for innovation in administration and digitization of public services" project.
The event was co-organized by the United Nations Development Program, the Astana Public Service Center, the Ministry of Internal Affairs and Security of the Republic of Korea, and the National Information Society Agency.
The representative of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan discussed the project's subsequent phase, emphasizing the exchange of experiences in employing design thinking in public services. This phase pertains to the development of smart solutions and the integration of cutting-edge technologies within Azerbaijan's public sector. Moreover, the representative highlighted that the "ASAN service" brand is now being shared with other nations as an intellectual product, underscoring the successful incorporation of global technological trends.
Beyond Azerbaijan, the event, attended by over 30 representatives from eight countries, also included a tour of Seoul's Smart City Management Center and the Free Economic Zone of Incheon.