İndoneziyanın inzibati və bürokratik islahatlar naziri “ASAN xidmət”də
10 oktyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev İndoneziya Respublikasının inzibati və bürokratik islahatlar naziri Abdullah Azvar Anasın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Nümayəndə heyəti tərəflər arasında 24 iyul 2017-ci il tarixində imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində ölkəmizə səfər edib.
Memorandum çərçivəsində “ASAN xidmət” modeli İndoneziya Respublikasına ixrac olunub. Hazırda İndoneziyada bu model əsasında yaradılmış 152 xidmət mərkəzi fəaliyyət göstərir.
İndoneziyalı nümayəndə heyəti üçün Dövlət Agentliyi tərəfindən dövlət xidmətlərinin dizaynı sahəsində görülən işlərə və “ASAN xidmət” mərkəzlərində tətbiq olunan rəqəmsal həllərə dair geniş təqdimat baş tutub.
Abdullah Anas öz növbəsində müvafiq Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində Dövlət Agentliyi ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da genişləndirilməsində maraqlı olduğunu, bununla bağlı növbəti illər üçün birgə fəaliyyət planının hazırlanmasının zərurətini, eləcə də İndoneziyada “ASAN xidmət” modelinin tətbiqinin dövlət xidmətləri sahəsində əlçatanlığın və vətəndaş məmnunluğunun artması ilə nəticələndiyini bildirib.
Qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzi,  Səyyar ASAN xidmət,  “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, “ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi, “Bilim Bakı” mərkəzi ilə də tanış olublar.

Ulvi Mehdiyev, the Chairperson of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, hosted a delegation led by Abdullah Azvar Anas, the Minister of Administrative and Bureaucratic Reforms of the Republic of Indonesia on October 10, 2023.
The delegation's visit to Azerbaijan was part of the ongoing implementation of the Memorandum of Understanding signed between the parties on July 24, 2017.
Under the Memorandum's framework, the "ASAN service" model was successfully exported to the Republic of Indonesia. Currently, Indonesia boasts 152 service centers created based on this successful model.
During the meeting, an extensive presentation showcased the notable work carried out by the state agency in the design of public services and the digital solutions implemented in "ASAN Service" centers. Abdullah Anas expressed his keen interest in expanding cooperation with the State Agency, emphasizing the importance of developing a joint action plan for the upcoming years. He highlighted that the introduction of the "ASAN service" model in Indonesia had significantly improved accessibility and citizen satisfaction in the field of public services.
The Indonesian delegation also had the opportunity to familiarize themselves with various key institutions, including the "ASAN service" Center, Mobile ASAN Service, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, "ASAN Innovative Development Center," and the "Bilim Baku" Center.