Dünya Bankı “ASAN xidmət” konseptini yüksək qiymətləndirir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti BMT-nin İqtisadi və Sosial Şurasının Dövlət İdarəçiliyi üzrə Ekspertlər Komitəsinin 23-cü sessiyasında iştirak etmək, eləcə də BMT və Dünya Bankının yüksək vəzifəli rəsmiləri ilə görüşlərin keçirilməsi məqsədilə Amerika Birləşmiş Ştatlarında (ABŞ) səfərdədir.
Vaşinqtona səfər zamanı  Dövlət Agentliyinin sədri ilə Dünya Bankının vitse prezidenti Akihiko Nişio arasında görüş keçirilib. Görüş zamanı qarşı tərəfə Dövlət Agentliyinin fəaliyyət istiqamətləri, o cümlədən “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri, habelə dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində həyata keçirilən müxtəlif layihələr barədə ətraflı təqdimat edilib.
Eyni zamanda “ASAN xidmət” modelinin BMT tərəfindən iki dəfə yüksək mükafata layiq görüldüyü, eləcə də ötən ilin fevral ayında “Dünyanın ən qabaqcıl dövlət xidməti” seçildiyi diqqətə çatdırılıb.
Bundan əlavə,  hazırda “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılması istiqamətində 20-dən çox ölkə və beynəlxalq təşkilatla əməkdaşlıq edildiyi barədə məlumat verilib.
Qarşı tərəf “ASAN xidmət” modelinin onda yüksək təəssürat yaratdığını və dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində yenilik etmək arzusunda olan ölkələr üçün Azərbaycanın qabaqcıl təcrübəsinin nümunə olacağını bildirib.
Görüş zamanı “ASAN xidmət” modelinin üçüncü ölkələrdə tətbiqi ilə bağlı birgə əməkdaşlığın qurulması barədə ilkin razılıq əldə olunub.
Bundan əlavə Dövlət Agentliyinin sədri ilə Dünya Bankının icraçı direktoru Dominik Favre arasında görüş baş tutub. Görüş zamanı tərəflər arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri üzrə müzakirələr aparılıb.

The World Bank highly values the “ASAN service” concept.
Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, led a delegation that participated in the 23rd session of the Committee of Experts on Public Administration of the Economic and Social Council of the United Nations. They also held meetings with senior officials of the United Nations and the World Bank during their visit to the United States of America (USA).
In Washington, a meeting took place between the head of the State Agency and Akihiko Nishio, Vice President of the World Bank. During this meeting, a detailed presentation was given about the State Agency's activities, including the goals of establishing "ASAN Service" centers and various projects implemented in providing state services.
It was highlighted that the "ASAN Service" model received two awards from the UN and was selected as the "world's most advanced public service" in February of last year.
Additionally, it was reported that the State Agency is currently cooperating with more than 20 countries and international organizations to share the experience of "ASAN Service."
The other party expressed a high regard for the "ASAN Service" model and stated that Azerbaijan's advanced experience would serve as an example for countries seeking innovation in public services.
During the meeting, a preliminary agreement was reached to establish joint cooperation for implementing the "ASAN Service" model in third countries.
Furthermore, a meeting took place between the Chairman of the State Agency and Dominique Favre, Executive Director of the World Bank. Discussions were held on potential areas of cooperation.