"ASAN xidmət" modeli ən böyük müsəlman ölkəsinə ixrac edilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyətinə Cakarta şəhərində “ASAN xidmət” modeli əsasında fəaliyyət göstərən Vətəndaşlara Xidmət Mərkəzinin fəaliyyəti barədə geniş təqdimat edilib.
Cakarta xidmət mərkəzi Dövlət Agentliyi ilə İndoneziyanın müvafiq nazirliyi arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna əsasən müxtəlif illərdə indoneziyalı rəsmilər üçün “ASAN xidmət” mərkəzlərində təşkil olunmuş təlimlər və burada tətbiq olunan innovativ həllərin paylaşılması nəticəsində təşəkkül tapıb.
Nümayəndə heyətini qarşılayan Cakarta Vətəndaşlara Xidmət Mərkəzinin rəhbəri mərkəzdə 300-dən çox xidmətin göstərildiyini diqqətə çatdırıb.
Mərkəzdə həyata keçirilən xidmətlərdən məmnunluq səviyyəsinin yüksək olduğunu bildirən İndoneziya tərəfi burada vətəndaşlara şəxsiyyət vəsiqəsi, pasport, miqrasiya, vergi, lisenziyaların verilməsi və digər növ xidmətlərin təqdim olunduğunu vurğulayıb.
Mərkəzdə vətəndaşların rahatlığının təmin edilməsi məqsədilə özünəxidmət köşkləri, uşaq oyun guşəsi, kafe fəaliyyət göstərir.
Mərkəzin direktoru Dövlət Agentliyinə mərkəzin fəaliyyətinin qurulmasında və inkişaf etdirilməsində göstərilən mütəmadi dəstəyə görə təşəkkürünü çatdırıb.

“ASAN service” Model Exported to the Largest Muslim Country
In Jakarta, the delegation from the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was given an extensive presentation on the operations of the Citizen Service Center, which operates based on the “ASAN Service” model.
The Jakarta service center was established as a result of trainings organized for Indonesian officials at “ASAN Service” centers over the years and the sharing of innovative solutions applied there, based on the Memorandum of Understanding signed between the State Agency and the relevant Indonesian ministry.
Welcoming the delegation, the Head of the Jakarta Public Service Center noted that more than 300 services are provided at the center.
Highlighting the high level of satisfaction with the services implemented at the center, the Indonesian side emphasized that citizens are provided with ID cards, passports, migration, tax, licensing, and other types of services.
Self-service kiosks, a children's play area, and a cafe operate at the center to ensure the comfort of citizens.
The Director of the center expressed gratitude to the State Agency for the continuous support provided in establishing and developing the center's operations.