“ASAN xidmət” İndoneziya hökuməti ilə birgə forum təşkil etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyətinin İndoneziyaya səfəri çərçivəsində “Bilik Mübadiləsi Forumu” keçirilib.
İndoneziya Respublikasının İnzibati və Bürokratik İslahatlar Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan forumda ölkənin 38 vilayətinin və müxtəlif şəhərlərinin rəhbər şəxsləri olmaqla ümumilikdə 200-dən çox nümayəndə iştirak edib.
Tədbirin açılışında Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ölkəmizlə İndoneziya arasındakı mövcud xoş münasibətlərə toxunub. Dövlət Agentliyinin sədri xidmətlərin effektivliyinin artırılması və vətəndaş məmnunluğuna nail olunması istiqamətində İndoneziyada “ASAN xidmət” modeli əsasında fəaliyyət göstərən mərkəzlərin önəmini qeyd edib. O, bundan sonra da yeni mərkəzlərin yaradılmasında İndoneziyanın şəhər və vilayətlərinə dəstəyə hazır olduğunu qeyd edib.
Sonra Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi tərəfindən “ASAN xidmət” konsepsiyası və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə geniş təqdimat edilib.
“ASAN xidmət” təcrübəsinin ixracı ilə bağlı 20-dən çox ölkə və beynəlxalq təşkilatla müqavilə imzalandığını qeyd edən Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi hazırda Azərbaycan modelinin İndoneziyada uğurla tətbiq olunduğunu diqqətə çatdırıb.
Forum çərçivəsində İndoneziya Respublikasının İnzibati və Bürokratik İslahatlar Nazirliyinin və Banyuvangi vilayətinin nümayəndələri də çıxış ediblər.

“ASAN Service” Co-organized Forum with the Indonesian Government
During the visit of the delegation from the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan to Indonesia, a “Knowledge Exchange Forum” was held.
The forum, organized by the Ministry of Administrative and Bureaucratic Reforms of the Republic of Indonesia, was attended by more than 200 representatives, including 38 senior officials from the provinces and various cities of the country.
In his opening remarks, Ulvi Mehdiyev, Chairman of the Agency emphasized the positive relations between Azerbaijan and Indonesia, highlighting the importance of centers operating under the “ASAN Service” model in enhancing efficiency and citizen satisfaction.
He expressed readiness to support the establishment of new centers across Indonesian cities and provinces from now on as well.
Afterwards, a representative of the State Agency delivered an extensive presentation on the “ASAN Service”concept and the innovative solutions applied in public services.
Pointing out that agreements regarding the export of the “ASAN Service” experience have been signed with more than 20 countries and international organizations, the representative of the State Agency highlighted that the Azerbaijani model is currently being successfully implemented in Indonesia.
Representatives of the Ministry of Administrative and Bureaucratic Reforms of the Republic of Indonesia and Banyuwangi province also spoke during the forum.