“İTi Zəka – 2” hakatonu başa çatıb
Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin  və “Azərbaycan Uşaqlarının İnkişaf Platforması” İctimai Birliyinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən hakatonun mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Müsabiqənin məqsədi uşaqlara hüquqlarının təmin edilməsində təşəbbüs irəli sürmək, innovativ həll yolları ilə bağlı təkliflər irəli sürmək üçün şərait yaratmaq, onlarda kreativ düşüncəni formalaşdırmaq, eyni zamanda, komandada işləmək, rəqəmsal bacarıqlarını inkişaf etdirmək olub.
4 gün davam edən hakatona ümumilikdə 530 uşaq 130 komanda formasında müraciət edib. İlkin qiymətləndirmə nəticəsində 22 komanda finalda yarışmaq imkanı əldə edib. Hakaton çərçivəsində 93 nəfərə 7 müxtəlif mövzuda təlim keçirilib.

“ITelligence – 2” hackathon has concluded
The awards ceremony of the hackathon, organized in collaboration with the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the State Committee for Family, Women, and Children Affairs, and the “Azerbaijani Children's Development Platform” Public Union, was held.
The purpose of the competition was to take initiatives for ensuring children’s rights, to create conditions for putting forward proposals regarding innovative solutions, foster creative thinking in them, as well as develop teamwork and digital skills.
A total of 530 children applied for the 4-day hackathon in 130 teams. As a result of the initial evaluation, 22 teams earned the opportunity to compete in the finals. Within the framework of the hackathon, 93 participants received training on 7 different topics.