“ASAN xidmət” növbəti dəfə Dövlət Xidmətləri Forumunda təmsil olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Özbəkistan Respublikasının Səmərqənd şəhərində keçirilən Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Dövlət Xidmətləri Forumunda iştirak edib.
Ceyhun Salmanov iştirakçı dövlətlərin nazirlərinin qatıldığı dəyirmi masa müzakirələrində ölkəmizin dövlət xidmətləri sahəsindəki uğurları və “ASAN xidmət” modeli barədə ətraflı məlumat verib.
Ölkəmizdə dövlət xidmətlərində tətbiq edilən innovasiyalar, “ASAN xidmət”in inkişaf yolu, bu istiqamətdə dövlət-özəl tərəfdaşlığının önəmi və fərqli texnoloji həllər beynəlxalq iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Həmçinin Dövlət Agentliyinin 2015-ci ildə BMT-nin Dövlət Xidmətləri Mükafatına, 2019-cu ildə isə BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına layiq görülməsi Forum iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb.
Səfər çərçivəsində Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti ilə Bosniya və Herseqovina, Cibuti Respublikası, Solomon Adaları, Mali Respublikası və Namibiya Respublikasının müvafiq sahədə fəaliyyət göstərən dövlət qurumlarının rəhbərləri arasında görüşlər keçirilib, mümkün əməkdaşlıq perspektivlərinin müəyyən edilməsinə dair geniş müzakirələr aparılıb.
Bununla yanaşı “Yeni nəsil dövlət xidmətləri: vətəndaş yönümlü yeniliklər, texnologiyalar və həllər”, eləcə də “2030-cu ilə 5 il: dayanıqlı gələcək üçün dövlət xidmətlərinin sürətləndirilməsi” adlı vorkşoplarda ölkəmizin və “ASAN xidmət” brendinin uğurları iştirakçıların nəzərinə çatdırılıb.

"ASAN Service" Featured Once Again at the UN Public Service Forum
A delegation led by Jeyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, participated in the United Nations (UN) Public Service Forum held in Samarkand, Uzbekistan.
During a roundtable discussion featuring ministers from member states, Jeyhun Salmanov provided a comprehensive overview of Azerbaijan's achievements in the public service sector, as well as the conceptual model of "ASAN Service".
The innovations integrated into the country's public service system, the development trajectory of the "ASAN Service" brand, the significance of public-private partnerships in this domain, and the implementation of cutting-edge technological solutions garnered significant interest from international participants.
It was noted during the event that the State Agency was honored with the UN Public Service Award in 2015, followed by a special UN recognition in 2019 for advancing public service delivery through the implementation of digital governance.
As part of the visit, the State Agency delegation held a series of meetings with heads of relevant government institutions from Bosnia and Herzegovina, the Republic of Djibouti, the Solomon Islands, the Republic of Mali, and the Republic of Namibia. The parties engaged in broad discussions to identify potential prospects for cooperation.
Furthermore, during working sessions themed "Next-Generation Public Services: innovations, technologies, and citizen-centric solutions" and "5 years to 2030: accelerating public service delivery for a sustainable future," the successes of the Republic of Azerbaijan and the "ASAN Service" brand were highlighted and presented.