Dövlət Agentliyi Sinqapurda keçirilən “Dövlət sektorunda innovasiya və dəyişiklərinin idarəedilməsi” təlimində təmsil olunub
18-22 may 2015-ci il tarixində Sinqapurda “Dövlət sektorunda innovasiya və dəyişikliklərinin idarəedilməsi” mövzusunda təlim kursu keçirilib. Təlim Sinqapur Xarici İşlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Sinqapur Əməkdaşlıq Proqramı çərçivəsində Sinqapurun Dövlət Qulluğu Məktəbində təşkil edilib.
34 dövləti təmsilən 35 nümayəndənin qatıldığı təlimdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron xidmətlərin inkişafi və sosial innovasiyalar şöbəsinin müdir müavini Fariz Cəfərov da iştirak edib.
Təlimin keçirilməsində məqsəd dövlət qurumlarında innovasiyaların və dəyişikliklərin təşviqi, innovativ dövlət idarəetməsi üçün insan kapitalının formalaşdırılması və inkişaf etdirilməsi, dövlət sektorunda vətəndaş əsaslı innovasiya kimi sahələrdə Sinqapur tərcübəsini iştirakçıların diqqətinə çatdırmaq olub.
Təlim çərçivəsində tanınmış ekspertlər və şirkət rəhbərləri ilə yanaşı iştirakçı dövlətlərin nümayəndələri də təqdimatlar ediblər. Belə ki, Azərbaycanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində qabaqcıl təcrübəsi “ASAN xidmət” modeli haqqında iştirakçılara məlumat verilib, Azərbaycana, “ASAN xidmət”ə və eyni zamanda Bakı 2015 Avropa Oyunlarına dair qısa videoçarx nümayiş etdirilib.

The State Agency was represented in the training course titled “Innovation and change management in public sector” in Singapore
On May 18-22, 2015, a training course on “Innovation and change management in public sector” was held in Singapore. Training was organized in the frame of the Singapore Cooperation Program by the Ministry of Foreign Affairs of Singapore and was conducted by Civil Service College Singapore.
Deputy Director of the Department for E-services Development and Social Innovations of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Fariz Jafarov represented Azerbaijan at the training attended by 35 participants out of 34 countries.
The purpose of training was the promotion of innovations and changes in state entities, the formation and development of human capital for innovation in public administration, and drawing the attention of participants to the Singapore experience in such fields as a citizen-centric innovation in public sector.
In the frame of the training there were conducted various presentations by the representatives of state, well-known experts and heads of private companies. Hence, there was delivered information regarding the advanced experience of Azerbaijan in the field of public services – “ASAN service” model, demonstrated  short videos about Azerbaijan, “ASAN service” and Baku 2015 First European Games.