Dövlət Agentliyi və AHK arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
5 Mart 2013-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və  Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Azərbaycan Hüquqşunasları Konfederasiyası (AHK) arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanmışdır. Sənəd Agentliyin sədri İnam Kərimov və AHK-nın sədri, millət vəkili Əli Hüseynli tərəfindən imzalanıb.
Memorandumda tərəflər arasında birgə fəaliyyətin təşkili, bu sahədə vətəndaş iştirakçılığının təmin edilməsi fəaliyyəti öz əksini tapmışdır. Həmçinin sənəddə yaxın gələcək üçün tərəflər arasında  qarşılıqlı şəkildə layihə, konfrans, seminar və müzakirələrin təşkili, eyni zamanda analitik işlərin, monitorinq və sorğuların keçirilməsi məsələləri əks olunub.
Qeyd edək ki, memorandum tərəflər arasında əməkdaşlıq münasibətlərini tənzimləməklə əhaliyə göstərilən xidmətlər sahəsində məlumatlandırma və maarifləndirmə fəaliyyətinin və sosial iştirakçılığın qurulmasını və digər qarşılıqlı maraq kəsb edən sahələrəri əhatə edir. Sənəddə həmçinin “ASAN xidmət” mərkəzlərində fəaliyyət göstərəcək könüllülərin hazırlanması və mərkəzlərə cəlb edilməsi və innovasiyaların tətbiqi sahəsində illik müsabiqənin təşkili və həyata keçirilməsi də nəzərdə tutulub.

Memorandum was signed between the State Agency and Azerbaijan Lawyers Confederation
Cooperation memorandum was signed between State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan Lawyers Confederation (ALC) on March 5, 2013. Document was signed by Chairman of the State Agency and MP Ali Huseynov.
Organization of joint activity and ensuring the citizen participation in this filed was mentioned in the memorandum. However, organization of mutual projects, conferences, workshops, and discussions in foreseeable future, at the same time, holding analytical works, monitoring, and surveys were emphasized in the document.
It should be noted that, the memorandum covers establishment of information and awareness activity and social participation in the field of rendered services by regulating cooperation relations and other mutual interest fields. Preparation of volunteers that will work at "ASAN service" centers and attending them to the centers and organization and implementation of annual competition in the filed of application of innovations are also considered in the document.